Aşkın Galibi de Mağlubu da Yoktur..

Gönüle mazeret bazen çok, bazen de hiç yoktur. Esas olan yüreğin kendini nerede hissettiğidir ve bunu sadece gönül bilir. Bu nedenle sevgi dilenilmez, yani sevginin dilencisi olmaz.

SEVGİYİ ÖLÜMSÜZ KILAN itibarıdır. İtibarı zarar gören sevgi yok olmaya mahkumdur. Emin olun, sevgiyi dilek ve temennilerle yaşatamazsınız. Elbette sevginize sahip çıkmak hakkınızdır ama karşınızdakinin sevgisinin değerini siz ölçemezsiniz! Sizde yaşayan sevginin başkasında yaşaması gibi mutlak bir sonuç yoktur!

Her iki kişi aynı şeyi hissediyorsa, benzer tadı alıyorsa, kesiştikleri alanda kendileri olabiliyorlarsa doğru yerdedirler. Unutmayalım ki ayrı yolun yolcuları, aynı adrese gidemezler, tabi hedef sadece o aynı adreste buluşmak değilse…

Sevginin, aşkın galibi yoktur, mağlubu da ama beklentileri uğruna onu yok edenler vardır demek yanlış olmayacaktır. Pekala gerekçe nedir? yaşam telaşından mı?, gelecek endişesinden mi?, cinsel açlıktan mı? soy sop beklentilerinden mi? yada ortak yaşananların verdiği/vereceği mutluluğu hissetmekten mi?, yada hepsinden bir parça mı? Unutulmaması gereken HİSSEDİLEN HER DAKİKANIN BİR ÖMÜR OLDUĞUDUR.

Hepimiz anlaşılmayı bekleriz de anlatmaya pek çalışmayız, kusurlarımızı bilip özür dilemek yerine haklılığımızı savunuruz. Yaşam iki kişilik bir müsabaka değildir, iki kişinin birbirine güç katacağı bir yarıştır. Eğer bizler yarışı böyle algılamaz da duygusal rekabeti içselleştirirsek gerçek sevgiden, aşktan uzaklaşırız. İşte o zaman bu kutsal değer yıpranmaya başlar. Kendiyle hesabı olanların başkalarıyla daima çatışmaları olacağını unutmamak gerekir.

Hayatta bir çok şeyi Kendi kararlarımızla yaparız, sonucu huzur ve mutluluk getirdiğinde kendimize, huzursuzluk ve sıkıntı getiriyorsa da başkalarına fatura etme eğilimi içinde oluruz. Bu başkalarını size neden destek olmadıklarını düşünüp onları yargılayabilirsiniz. Bir şeylere kendi kararınızla başlarken her şeyi yönetebileceğinizi düşünürseniz de yanılırsınız hata yapabilirsiniz, özellikle iki kişilik bir ilişkide tabi başkaca tarafları yoksa, eğer tarafların saklı gündemleri varsa zaten bir çok şey anlamsız, anlaşılması da imkansız olacaktır. Eğer bir araya gelenler gerçekten başkaca menfaat ve beklentilerini cevabını bulmaya veya onları elde etmeye çalışmıyorlarsa paylaşım ve alınan tad sonsuzluk içerecektir.

Gözünüzü kapattığınızda aklınıza gelen kişi yanınızdaysa işte siz gerçekten doğru yerdesiniz demektir,

Sevgiyle kalın…

Cihat Yeşertaner

İK Yönetim Danışmanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir