Bilgi Güvenliği ve Gizlilik Politikamız

Bilgi Güvenliği ve Gizlilik Politikamız

Şirketimiz; bilgi güvenliği ve gizliliğe son derece önem vermekte; verdiği bu önemi sürdürülebilir kılmak adına her türlü tedbiri almakta, ilgili süreç ve sistem uygulamalarını da sürekli gözetmektedir.
Nitekim; işlenen verilerin,
• fiziki ve dijital güvenliği,
• gizliliği,
• bütünselliği,
• her an ulaşılabilirliği,

sunduğumuz hizmetlerin odak noktasıdır ve esasen işimizin temelidir.

Ofisimizin bulunduğu iş merkezi, en ileri fiziki güvenlik tedbirlerini uygulamaktadır.
Bu çerçevede, insan ve eşyanın iş merkezindeki fiziki giriş-çıkış kontrolü, gözetilmesi ve güvenliği, 7/24 görev yapan özel güvenlik ekibi vasıtasıyla gerçekleştirilmekte, iş merkezi içinde ve çevresindeki onlarca kameralarla her an kayıt altına alınmaktadır. Yetkisiz kişilerin katlara erişimi kesinlikle mümkün bulunmamaktadır.
Ofisimiz; özellikle otomatik, akıllı ve entegre bir yangın güvenlik sistemine sahip olan bina içinde seçilmiştir. Bu kararda; insanların, süreçlerin, varlıkların ve çevrenin yangından korunması konusundaki önceliğimiz ve duyarlılığımız büyük etken olmuştur.
Şirketimiz, iş sürekliliğine ve bilgi varlıklarına yönelik her türlü riski yönetmek amacıyla;
• Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi gerekliliklerini yerine getirecek şekilde belgelendirmeyi ve sürekli iyileştirmeyi,
• Bilgi varlıklarına yönelik riskleri yönetmeyi,
• Bilgi güvenliğini arttırmak amacıyla çalışanlarının gelişimi için sürekli eğitimler gerçekleştirmeyi,
• Bilgi güvenliği kapsamında tüm yasal mevzuat ve sözleşmelere uymayı,
• Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’nin standartlara ve yasal mevzuatlara uyumunu iç denetimlerle kontrol etmeyi,
en ileri derecede önemsemektedir.
Tüm bunları yerine getirebilmek için çalışanlarının katılımı ile Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi şartlarına uymayı ve sistemin etkinliğini sürekli iyileştirmeyi kabul ve taahhüt etmekte olup, bu konuda kendisiyle aynı ilkeleri içselleştirmiş olan Radore Veri Merkezi Hizmetleri A.Ş. ile Haziran 2021’de « Veri Merkezi Sözleşmesi » imzalamıştır.
Bu doğrultuda, şirketimizin işlediği dijital veriler; % 100 fiziki güvenlik, kesintisiz internet erişimi, enerji ve iklimlendirmedeki en ileri teknoloji ve deneyimli teknik ekip gözetimi ve desteği ile 7/24 güvenle işlenmekte ve aynı zamanda yedeklenerek SLA şartları dahilinde % 99,99 oranında “uptime” garantisi ile saklanmaktadır.
Şirketimiz, kesinlikle lisanssız yazılım kullanmamakta, kullandırmamakta, telif hakları ve sair fikri mülkiyetle ilgili yasaları hiçbir şekilde ihlal etmemektedir.